Web Tasarım

İşlevsel Bir Web Sitesi

Web sitesi gelişen internet ağı ve yaygın kullanılan cihazlar sayesinde artık çok daha fazla önem kazandı. Sitenizin doğru kitlere ulaşması, bilgi içeriği ve görünüm gibi faktörler artık daha önem kazanmıştır. Bu yüzden sitenizin artık bazı kriterleri sağlaması gerekmektedir. Yoksa milyonlarca site içinde asla fark edilemez. Sıradan bir sitenizin olması size hiç bir artık kazandırmaz. Aktif ve işlevsel bir web sitesi sayesinde çok daha fazla sonuca ulaşırsınız. Doğru ve standartlarda hazırlanan web siteniz sizlere etkin bir kullanım sağlayacaktır. Bunun için hazırlanacak olan sitenize profesyonel bir destek almanız gerekecektir. Bu sayede daha randımanlı ve daha verimli bir web sitesine sahip olursunuz. Atıl durumda olan siteniz aktif ve işlevsel olacaktır.

Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Etkin ve doğru bir web sitesi ziyaretçi sayısı yüksek olan bir web sitesidir. Siteniz içerik bakımından ne kadar dolu ise ziyaretçi sayınızda o oranda yüksek olacaktır. Bu şekilde siteniz aktif ve etkin olur. Siteniz hedef kitlesine ulaşabilmeli, doğru bilgileri içermeli ve SEO uyumlu olmalıdır. Bu şekilde web siteniz amacına ulaşmış olacaktır. Doğru içerik sayesinde siteniz sürekli olarak ziyaretçiler tarafından ziyaret edilir. Eğer bir firmanız varsa ve ürünlerinizi, sunduğunuz hizmetlerinizi bu siteler aracılığı sayesinde daha hızlı şekilde satışa sunabilirsiniz. Ancak sitenizin kullanıcılar ve ürünlerinizi arayanlar tarafından bulunması bazı işlemler yapmanız gerekmektedir. Bu işlemlerin SEO uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir. Bu şekilde siteniz arama motorları ile optimize olarak ürünleriniz ile ilgili arama yapanların daha hızlı ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde rakiplerinizden her zaman için bir adım önde olabilirsiniz. Bazı firmaların sadece internet üzerinden milyonlarca liralık ciroları yaptığını düşündüğünüz zaman internetten satış ve kar elde etmenin hacmini gözünüzde biraz canlandırabilirsiniz. Bu bakımdan özellikle internetin gelişim ve erişimin yaygın hal alması artık herkesin istediğini internette aramasına ve bulmasına neden olmaktadır.

Web Sitelerinde Mobil Uyum Neden Gerekli?

Bir web sitesi sadece web uyumlu değil günümüzde mobil uyumlu olmak zorundadır. Bunun en büyük nedeni tahmin edeceğiniz gibi artık akıllı telefonların oldukça sık kullanılması ve bu cihazlar ile kullanıcıların etkin şekilde internet erişimi sağlamasıdır. Bu nedenlerden dolayı siteniz mutlaka mobil uyumlu olmalıdır. Bu şekilde bir site yaparken ya da sitenizi güncellerken uzman desteğinizi sağlayan kişiden bu ayrıntıyı atlamaması gerektiğini belirtiniz. Ayrıca artık arama motorları mobil cihazlar için ayrı indeksler geliştirmektedir. Normal sitenizin SEO uyumu mobil aramalarda pek işe yaramayabilir. Bu bakımdan sitenizin mutlaka mobil cihazlar da görülebilme özelliğinin olması ve Mobil SEO uyumlarının da gerçekleştirilmesi şarttır.

Sizin Bir Personeliniz Gibi Çalışmalı

Web siteniz sizin için sürekli açık olan bir tanıtım ve satış yeridir. Yedi gün yirmi dört saat firmanızın sanal yüzünü oluşturmaktadır. Kullanıcıların sınırsız erişimleri sayesinde hangi saatte ne arayacaklarını bilemezsiniz. Bu yüzden özellikle satış yapıyorsanız siteniz sizin adınıza çalışan bir personel gibi işlevsel olmak zorundadır. Bu şekilde sitenizi donanımlı, fonksiyonel ve aktif tutmak zorundasınız. Tüm işlemler için uzman bir kadrodan yararlanmanız gerekir. Bu şekilde sistemli ve ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanacak bir web sitesi ile en iyi sonuçları elde etmeniz mümkün olacaktır. Doğru bir web tasarım firması ile çalışmak size büyük oranda fayda sağlar. Sitenizin planlanması ve programlanması aşamalarında paralel olarak yürütülecek çalışmalar sayesinde sizin onlara gerekli doneleri sunmanız, onlarında sizin istek ve talepleriniz doğrultusunda en uygun işlemleri sitenize uygulamaları gerekmektedir. Bu neden ile web sitenizi yenilemeyi ya da web sitesi yaptırmayı düşünüyorsanız, kesinlikle doğru işlemleri yapacak firmalar ve kişiler ile anlaşmanız gerekmektedir.

Doğru Web Tasarım Firması Nasıl Seçilmeli?

Doğru ve işlevsel bir web tasarım sitesi yaptırmak adına size garantili işlemler sunan firmaları tercih etmelisiniz. Görsel anlamda en iyi sonuçları sağlayacak, SEO uyumlu olarak web sitenizin işlevselliğini tamamlayacak, sitenizi sürekli denetleyecek ve size raporlar sunacak bir web tasarım işlemini verebilecek firmalar en doğru firmalar olacaktır. Her konuda firmanıza verimli ve aktif bir site tasarımı hazırlamak amacı ile anlaşacağınız web tasarım firması sayesinde en verimli sitenizi oluşturmuş olursunuz. Raporlamalar isteyerek sitenizin işlevselliğini ve ne durumda olduğunu sürekli olarak kontrol de edebilirsiniz.

Web Tasarım Süreci ve İşleyiş

  1. Projesiniz için Sizleri Dinler ve Nasıl Bir Çalışma Yapılacağına Dair Bilgi Alışverişi Yaparız.
  2. Teklif Sürecidir Projenizle Alakalı Gerekli Bütçe ve Planlara Çalışmaları
  3. Amaçlar ve Hedeflerinize Göre Tasarım ve Yazılım Yaparız
  4. Proje Sunumu ve Küçük Revizyonlardan Sonra Site Teslimi

Web siteniz ile ilgili karşılaşmış olduğunuz bütün sorunlarda firmamız 7/24 teknik destek ve hizmet vermektedir karşılaşacağınız en ufak problemde destek ekibimiz en hızlı şekilde çözüm üretecektir.